Firmamız Hakkında

Firmamız Hakkında

   Transbant Lastik  Sanayi Ve Tic. Ltd. Şti. firması kauçuk esaslı konveyör bant üretiminde Türkiye’nin en eski kuruluşudur. 1970 Ertaş Buson A.Ş olarak üretim hayatına başlayan firma, 1984 yılında Atatürk  Cad. No:1 Yukarıdudullu – Ümraniye’ deki  fabrikasına taşınmış, bu adreste üretime devam etmiş olup 1999 yılında kurulan kardeş  firma Transbant Lastik Ltd. Şti. bayrağı devralmıştır. Bu adreste  30  yıla yakın  bir süredir DIN22102 – TS EN ISO 14890 Normlarına göre ISO 9001:2008 sertifikasıyla  üretimine devam etmiştir.

Yıllık 200,000 m2 üretim kapasitesiyle ısıya,yağa ve aşınmaya dayanıklı düz, standart çavuş desenli (chevron tip) tabir edilen profilli bantlar üretmektedir. 500 – 1600 mm genişlik aralığında, 8 – 20 mm kalınlık aralığında NR, SBR ve EPDM bazlı kauçukla vulkanize edilmiş tekstil kord bezli konveyör bantlarımız,  kalite  ve fiyat açısından rekabetçidir.

 

Müşteri portföyümüzde ,  Kömürle çalışan termik santraller, Demir çelik fabrikaları, Kömür İşletmeleri, Maden İşletmeleri, Çimento Fabrikaları, Taş Ocakları  ve Makine Sanayi (Konveyör Sistemleri yapan)  Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları vardır.

 

Yurt Dışında  Almanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Cezayir, Tunus, Ürdün, İran, Kuveyt, Kıbrıs ve birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

Saygılarımızla,

Sertifikalarımız